Добруджа 07 даде гейм на Пирин

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) записаха 3-та победа от началото на сезона в Суперлигата. Момчетата на треньора Мирослав Живков надиграха у дома Пирин (Разлог) с 3:1 (25:22, 16:25, 25:23, 25:20) в най-интересния мач от 4-ия кръг, игран тази вечер пред около 800 зрители в зала "Добротица".

Така добричлии се изкачиха на 2-ро място във временното класиране с 9 точки след 3 победи и 1 загуба, докато Пирин се смъкнаха на 5-то място с 6 точки след 2 победи и 2 загуби. В следващия 5-ти кръг Добруджа гостува на Нефтохимик 2010, а разложани са домакини на КВК Габрово. Двете срещи са в петък (14 ноември) от 18,00 часа.

Първият гейм на срещата започна малко по-добре за Пирин, които поведоха с 3:1 след сервис в аут на Венцислав Рагин от домакините и отлична блокада на Костадин Гаджанов. Последва веднага равенство при 3:3 след ас на Костадин Стойков. Добруджа даже успя да дръпне със 7:5 след ас на Светослав Арнаудов и блокада на Димитър Маринков. Последваха две грешки на добричлии и 7:7. Все пак първата техническа пауза дойде при минимална преднина за домакините - 8:7 след контра на разпределителя Стефан Стоянов. Двата тима продължиха напълно равностойно до 13:13, след което последваха две страхотни блокади на Арнаудов и Димитър Маринков от Добруджа. Второто техническо прекъсване пък дойде при резултат 16:14 след грешка на разпределителя на Пирин Евгени Григоров. Разликата леко нарасна при 18:15 след отлична реакция в защита на либерото на домакините Христо Христов и неразбирателство в състава на разложани. Въпреки усилията на Пирин, момчетата на Миро Живков запазиха преднината си до 21:18 след блок-аут на Маринко и до 23:20 след силен ас на Стойков, след което спокойно взеха гейма с 25:22 след бърза атака през центъра на Арнаудов.

Втората част започна с повече от 15 минути закъснение заради технически проблем с мрежата в залата. Самият гейм тръгна равностойно до 6:6, след което Добруджа поведе с 8:6 след атака на Костадин Стойков и аут на Александър Симеонов от Пирин. Постепенно разложани успяха да изравниха при 9:9 след грешка на Стойков от домакините и ас на Георги Чалъков. Равенството се запази до 11:11, след което Пирин дръпна с 16:11 след блокада на Костадин Гаджанов последвани от успешни контри от втора линия на Симеонов и Йордан Желязков. Разликата нарасна до 19:13 след отличен блок на Георги Чалъков. Резултатът стана 21:14, след което гостите от Разлог без проблеми взеха гейма в своя полза с убедителното 25:16 след блок-аут на Желязков и изравниха на 1:1.

Третият гейм също стартира равностойно до 6:6, след което Добруджа дръпнаха с 8:6 след две грешки на Пирин. Последва контра блок-аут на Костадин Стойков - 9:6 и тайм-аут за наставника на разложани Йордан Мицин. Въпреки това, последва отлична блокада на Венцислав Рагин и 10:6. Разликата нарасна до 13:7 след ас на Димитър Маринков и нов блок на Рагин. Последваха атака и ас на Георги Чалъков и контра на Костадин Гаджанов от Пирин и 13:10. Момчетата на Миро Живков продължиха да водят до 16:12 след нова грешка на Пирин. Добруджанци запазиха преднината си до 20:16 след успешна атака на Венци Рагин и единична блокада на Стойков. Резултатът стана 22:17 след грешка в атака на Йордан Желязков от гостите. Пирин стопи изоставането си до 22:23 след няколко грешки на домакините и блокада на Гаджанов. В крайна сметка Добруджа измъкнаха гейма с 25:23 след нова силна атака на Стойков.

И четвъртата част започна равностойно до 3:3, след което от Добруджа поведоха с 5:3 след атака през центъра на Светослав Арнаудов и контра блок-аут на Димитър Маринков. Последва обрат до 7:6 за Пирин след атака на Йордан Желязков последвана от грешки на Костадин Стойков и Стефан Стоянов от домакините. Все пак техническа пауза дойде при 8:7 за добричлии след нова атака на Маринков и отлична блокада на Стойков. Последваха атака и блокада на Валентин Димов - 10:7 и тайм-аут за Йордан Мицин. Въпреки това, разликата нарасна до 13:7 след атака в аут на Желязков от Пирин, блокада на Венци Рагин и контра на Стойков. Домакините запазиха предимството си до 16:11 след нова грешка на разложани. Последваха атака в аут на Александър Симеонов от Пирин иас на Димов и 18:11. Равностойната игра продължи до 23:17, след което Добруджа спечелиха гейма с 25:20 след технично пускане на Димов, а с това и мача с 3:1.

Най-полезен за Добруджа стана Костадин Стойков с 18 точки (2 блока, 2 аса и 42% ефективност в атака), а Валентин Димов добави 14 точки (3 блока, 1 ас, 38% ефективност в атака и 21% перфектно посрещане) за победата. За тима на Пирин Костадин Гаджанов реализира 16 точки (5 блока и 85% ефективност в атака), а Йордан Желязков (37% ефективност в атака) и Александър Симеонов (2 блока, 54% ефективност в атака и 19% перфектно посрещане) завършиха с по 15 точки, но и техните усилия не помогнаха за успеха.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРУДЖА) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:1 (25:22, 16:25, 25:23, 25:20)