Това не се случва всеки ден: 9 гола на мач в Бундеслигата (видео)

Щутгарт постигна зрелищна победа с 5:4 при визитата си на Айнтрахт (Франкфурт) в двубой от 9-ия кръг на Бундеслигата. Това е и най-резултатният мач в първенството досега през сезона. Отборите постоянно си разменяха водачеството в резултата, като в един момент домакините губеха с 1:3, но след това успяха да поведат с 4:3, но все пак в крайна сметка успехът отиде при "швабите". В последните пет минути франкфуртци останаха с 10 души след директен червен картон на Харис Сеферович.

Защитникът Александър Мадлунг сложи началото на фиестата в 21-ата минута, но още до края на полувремето игралият като централен нападател днес Мартин Харник изведе Щутгарт напред с два гола в 34-ата и 36-ата минути. Кристиан Гентнер в 51-ата минута привидно реши изхода на срещата с трето попадение за тима на Армин Фее.

Тук обаче футболистите на Айнтрахт направиха геройство, след като в рамките на осем минути нанизаха три гола чрез Александер Майер (57'), Щефан Айгнер (61') и отново Мадлунг (65').

След това треньорът на Щутгарт пусна в игра 18-годишния Тимо Вернер, който в 81-ата минута се разписа за 4:4. След само още три минути Гентнер осъществи решаващия обрат - 4:5.

Това изнерви нападателят на Айнтрахт Харис Сеферович, който секунди по-късно беше изгонен за неприличен жест към страничния съдия, имитирайки гледане през бинокъл.

Победата обаче е едва втора за "швабите" и те заемат 14-о място, задминавайки Борусия (Дортмунд). Франкфуртци са 11-и с 12 точки.