Голяма издънка на Леверкузен - не успя да победи, след като водеше с 3:0 (видео)

Отборът на Байер (Леверкузен) не успя да победи при гостуването си на Щутгарт в мач от осмия кръг на Бундеслигата, въпреки че до 57-ата минута водеше с 3:0 и мачът завърши 3:3. "Аспирините" поведоха с 3:0 още преди почивката, но през втората част допуснаха сериозна издънка и позволиха на домакините да отмъкнат точката.

Байер дръпна с два бързи гола на Сон Хюн-Мин. Кореецът откри още в четвъртата минута, когато се възползва от една топка в наказателното поле, която достигна до него след като бе избита от крака на Щефан Кислинг. В десетата пък с далечен удар удвои. В 41-ата германския национал Карим Белараби вкара трети гол, след като се възползва от пас на Хюн-Мин и даде привидно впечатление, че работата за тима му е приключена.

След почивката обаче Щутгарт излезе пределно мотивиран да покаже по-добра игра и в 57-ата минута Тимо Вернер намали с глава след пас на Флорнан Клайн. Десетина по-късно самият Клайн направи 2:3 с удар с десния крак, а 76-ата Мартин Харник шокира напълно Леверкузен и изравни с глава.

Така Байер пропусна отлична възможност да се изкачи в тройката на класирането и остава на шеста позиция с 13 точки. Щутгарт пък има шест точки и е на 15-о място.