Късен автогол дари Айнтрахт с три точки

Айнтрахт (Франкфурт) изтръгна трудно 3:2 у дома над Кьолн в късния съботен мач от програмата на седмия кръг в германския елит. Решителното попадение падна в 79-ата минута и беше автогол. След центриране от корнер топката беше отклонена от влезлия като смяна Антони Уджа и след това рикошира в телата на Кевин Вимер и вратаря Тимо Хорн, след което премина голлинията. Попадението беше записано на сметката на Вимер, но не е изключено това да бъде променено.

Иначе двата отбора сътвориха истински спектакъл за зрителите на "Комерцбанк Арена". Началните минути бяха за гостите, които след няколко пропуска успяха да поведат чрез Марсел Рисе в 15-ата минута. Голът беше първи за "козлите" в Бундеслигата след 431 минути "суша".

Капитанът на Айнтрахт Александер Майер обаче донесе обрата с два гола. Той първо се разписа за 1:1 в 44-ата минута, а десет игрови минути по-късно направи 2:1. И при двете ситуации той се възползва от перфектни асистенции на новия си колега в атака Харис Сеферович.

Кьолн се върна в мача с красиво изравнително попадение на Йонас Ектор в 65-ата минута.

Атаките следваха и пред двете врати и нямаше да е изненада, ако гостите бяха измъкнали трите точки. В крайна сметка обаче влезлият да бележи Антони Уджа "обърка" вратите и неволни помогна за победния гол в полза на домакините от Франкфурт.

"Червено-черните" вече имат 12 пункта на своята сметка и са пети във временното класиране. В същото време новаците са в долната част на таблицата и ги очаква много труден сезон.