"Орлите" безмилостни на "Лудогорец арена" (видео)

Лудогорец постигна домакинска победа над коравия тим на Черно море. Срещата от 13-ия кръг на "А" група завърши с успех на "орлите" с 2:0. Попаденията за домакините реализираха Вандерсон в 52-ата и Върджил Мисиджан в 75-ата минута.

Наставникът на "зелените" Георги Дерменджиев бе направил няколко промени в сравнение с историческия мач от преди няколко дни срещу Базел, който българският шампион спечели с 1:0.

Днешната среща трябваше да стартира в 19:00 часа, но се забави с половин час. Причината е, че съдиите зъкъсняха заради лошите атмосферни условия и падналия сняг.

Лудогорец записа заслужен успех като резултатът 2:0 бе най-малкото, с което гостите се отърваха. Сериозни пропуски пред вратата на варненци направиха Мисиджан, Абало и Анисе.

В 12-ата Черно море бе на крачка от гола, но Жуниор Кайсара изби топката от голлинията след удар на Марчин Бургхард.

Лудогорец отговори четири минути по-късно. Върджил Мисиджан подаде на Михаил Александров, който от добра позиция стреля с левия крак, но доста слабо.

В 41-ата минута Мисиджан пропусна сам срещу вратаря. Холандецът преодоля бранител на гостите, но шутира право в стража Илко Пиргов.

Лудогорец успя да излезе напред още в самото начало на втората част. Героят от Стяуа Вандерсон заби топката в мрежата в 52-ата минута след центриране на Жуниор Кайсара.

В 61-ата минута Черно море създаде опасна ситуация. Коконов намери начин да центрира покрай Кайсара. Живко Петков остана под топката, но Стенио изпревари Брайян Ангуло, за да я насочи към Тодор Паланков. Опитният халф стреля без подготовка, изпращайки кълбото на два метра покрай дясната греда.

В 67-ата минута Даниел Абало пропусна до голяма степен да реши изхода на двубоя. Абел Анисе напредна мощно и изведе Юнес Хамза по лявото крило. Нападателят овладя и без да губи време намери Даниел Абало, който необезпокояван от 7-8 метра не успя да отбележи.

В 74-ата минута Хамза изведе прецизно Анисе очи в очи с Пиргов. Халфът на "орлите" обаче не успя да овладее и стражът на "моряците" предотврати опасността.

Минута по-късно Мисиджан вкара майсторски гол. Холандецът си нагласи топката на десния крак и прецизен удар с вътрешен фалц опъна мрежата.

В минутите до края на двубоя Черно море направи опит за почетно попадение, но усилията на възпитаниците на Никола Спасов не се оказаха достатъчни.

ЛУДОГОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 2:0

1:0 Вандерсон 52
2:0 Мисиджан 75