Корав американец измъчи Григор по пътя към 1/2-финала в Стокхолм (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Защитаващият титлата си Григор Димитров се класира с доста усилия за 1/2-финала на турнира в Стокхолм. Българинът се наложи с 2:1 сета (5:7, 6:4, 6:3) над американеца Джак Сок. Поставеният под номер 2 в схемата на турнира тенисист трябваше да прави пълен обрат в мача след като загуби първия сет, но демонстрира характер и елиминира 51-ият в световната ранглиста американец, а на 1/2-финала ще се изправи срещу австралиеца Бърнард Томич, който по-рано днес надделя срещу Фернандо Вердаско (Испания).
Корав американец измъчи Григор по пътя към 1/2-финала в Стокхолм
Григор загуби първия сет с 5:7, след като допусна пробив при резултат 5:5. В  първите си пет сервирания българинът не даде дори точка на Сок и печелеше все на нула, но в 11-ия гейм на срещата загуби на 15. След това съперникът успя да затвърди пробива си и така да спечели първия сет.

Димитров обаче успя да изравни, след като спечели втория сет с 6:4. При 4:4 Гришо спаси точка за пробив и след това взе подаването си. В следващия гейм нашенецът показа пределна концентрация и направи пробив на 30, с което и взе сета.
Григор започна трудно третия сет, като се наложи да спасява две точки за пробив, но оцеля и взе първия гейм. След това двамата тенисисти продължиха да печелят своите подавания до 4:3 в полза на българина. Тогава той имаше две точки за пробив и след двойна грешка на Сок се стигна до 5:3 в полза на Димитров. Това като че ли освободи психически българина, който с мощни сервиси не даде шанс на съперника си при своя сервис-гейм и затвори сета и мача с 6:3 в своя полза.
По този начин Димитров взе реванш над Сок, който заедно с Трийт Хюи елиминира българина и неговия партньор Пиер-Юг Ербер в турнира на двойки.

ДИМИТРОВ - СОК 2:1 (5:7; 6:4, 6:3)