На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Серина Уилямс триумфира в Станфорд

Световната №1 Серена Уилямс показа, че отново възвръща най-добрата си форма, след като се наложи над Ангелик Кербер (Германия) със 7:6 (1), 6:3 на финала на турнира в Станфорд. Това бе първияят турнир на американката след отказването й по време на мач на двойки на "Уимбълдън" заради вирусна инфекция.

Спечелвайки състезанието с награден фонд 710 хиляди долара за трети път в кариерата си, тя регистрира и четвърта турнирна победа за сезона и общо 61-а на сингъл. Самата тя каза след края на мача, че се надява да намери на-добрата си форма за започващия на 25-и август последен за годината турнир от "Големия шлем" US Open.

В първия сет Уилямс отстъпваше с 1:5, но в крайна сметка успя да доведе нещата до тайбрек, който спечели категорично със 7:1 точки. Във втората част от мача Серена поведе с 2:0 и удържа атаките за пробив на Кербер до края на мача. Германката се опита да спечели първа титла за сезона, но остана с четвърти загубен финал.