Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0 /Почивка/

Винъс развали рождения ден на Азаренка

Носителката на седем титли от Големия шлем Винъс Уилямс отстрани поставената под номер 4 и празнуваща своя 25-и рожден ден Виктория Азаренка в 1/8-финален мач на турнира в Станфорд. Американката записа успех с 6:4, 7:6(1) след час и 42 минути игра, а в следващия си двубой ще се изправи срещу 8-ата поставена Андреа Петкович (Германката). Така 34-годишната Винъс запазва шансовете да мери сили с по-малката си сестра Серина на 1/2-финалите в надпреварата. За целта обаче световната номер 1 ще трябва да преодолее на 1/4-финалите Ана Иванович, а Винъс трябва да победи Петкович.

Това бе четвърти сблъсък между 25-ата в ранглистата Уилямс и 10-ата в класацията на WTA Азаренка. Представителката на Беларус все още няма успех срещу именитата си съперничка. Резултатът определено е разчароващ за рожденичката Азаренка, която се нуждаеше от място на 1/2-финалите, за да запази позицията си в Топ 10 на света. Припомняме, че носителката на две титли от Откритото първенство на Австралия бе извън корта три месеца заради травма на крака.
Вика допусна три пробива в срещата с Винъс, докато американката загуби на два пъти подаванията си в мача.

Междувременно бившата номер 1 в света Ана Иванович даде само два гейма на квалификантката от Канада Карол Жао - 6:1, 6:1. Двубоят продължи едва 54 минути, а сръбкинята реализира пет пробива. Иванович не даде нито една възможност за пробив на 19-годишната си съперничка. В друга среща третата в схемата Ангелик Кербер (Германия) отстрани Коко Вандевеге със 7:6(4), 0:6, 6:2. Така германката си осигури среща на 1/4-финалите с Гарбине Мугуруса (Испания), надделяла с 6:4, 6:4 срещу Даниела Хантухова (Словакия).