Серина срещу Ангелик Кербер на финала в Станфорд

Водачката в световната ранглиста Серина Уилямс (САЩ) достигна до четвъртия си финал за сезона, след като постигна победа над Андреа Петкович (Германия) на полуфиналите на турнира на твърди кортове в Станфорд (САЩ) с награден фонд 710 хиляди долара. Уилямс спечели последните осем гейма в мача при успеха над Петкович със 7:5, 6:0 за 77 минути.

Американката спечели предишните три финала през 2014-а година, триумфирайки с титлите в Бризбейн, Маями и Рим. Петкович не успя да стане деветата тенисистка и първа от 2010-а година насам, което побеждава Винъс и Серина Уилямс на един и същи турнир.

Германката се наложи над Винъс Уилямс на четвъртфиналите в петък. На финала номер 1 в света Серина Уилямс ще играе срещу номер 3 Ангелик Кербер (Германия), която победи представителката на домакините Варвара Лепченко с 4:6 7:6(4), 6:2 след 2:40 часа игра. 32-годишната американка, която ще търси 61-а титла в кариерата си, има четири победи в пет мача срещу Кербер.