Маша спаси шест мачбола, но капитулира пред Кербер

Руската тенисистка Мария Шарапова отпадна в четвъртия кръг на най-престижния турнир от Големия шлем - "Уимбълдън", след като загуби от Анжелик Кербер с 6:7(4), 6:4, 4:6. Половинката на Григор Димитров спаси шест мачбола, но в крайна сметка капитулира пред агресивната германка след 2 часа и 36 минути игра.

Срещата започна по перфектен начин за германката, която проби още в първия гейм. Шарапова изпитваше затруднения при сервиса си и когато Кербер имаше брейкпойнт, направи двойна грешка. В следващия гейм деветата в схемата успя да затвърди пробива, макар че Маша имаше своя шанс да го върне. Подаващите печелеха сервисите си и Кербер поддържаше преднината си до 5:4, когато обаче вместо да затвори първата част, тя допусна няколко грешки и Шарапова остана в сета, връщайки пробива - 5:5. Впоследствие се стигна до тайбрек, в който рускинята набързо поведе с 2:0, но след това германката реализира два минибрейка, за да направи резултата 5:4 в своя полза. Шампионката от "Ролан Гарос" не успя да отвърне на удара. Тя изпрати топката в аут в две последователни разигравания и това сложи край на първата част.

Изоставането в резултата сякаш мотивира още повече Шарапова, която започна втория сет с пробив. Вместо да го затвърди обаче, рускинята загуби следващия си сервис на нула и в третия гейм пропусна да реализира брейкпойнт. Тя все пак проби при резултат 3:3 и този път запази преднината си до края на сета, за да вкара мача в трета решителна част.

В нея Кербер започна по-силно и след като взе подаването на опонентката си във втория гейм, поведе с 3:0. Шарапова имаше на два пъти своите шансове да върне пробива при 4:2, но не се възползва от тях и германката увеличи преднината си на 5:2. В следващия гейм рускинята успя да спаси мачбол и да остане в мача като намали на 5:3, а след това дори върна пробива и резултатът стана 5:4.

Десетият гейм обаче се оказа последен за срещата. Маша изостана набързо с 0:40 и бе изправена пред нови три мачбола, които хладнокръвно отрази. Малко след това се стигна до нови две възможности за германката да сложи точка на двубоя, но рускинята отново ги спаси. Шарапова на два пъти можеше да си спечели подаването, но и в двата случая сбърка. След седмия си мачбол в срещата Кербер все пак вдигна победоносно ръце, защото бившата номер едно в света изпрати топката в аут. Поставената под номер 9 в схемата се класира за 1/4-финалите, където ще срещне младата канадка Южени Бушар, победила вчера Ализе Корне от Франция.