Италия с трета поредна победа след 3:0 над Иран (видео)

Волейболистите от националния отбор на Италия постигнаха трета поредна победа в Световната лига. След двата страхотни успеха като гост на Бразилия миналата седмица, "Скуадра адзура" надигра категорично у дома Иран с 3:0 (25:19, 25:22, 25:23) в първия мач помежду им от 2-ия кръг в Група "А", игран снощи пред над 6000 зрители в зала "Пала Триест" в Триест. Официален дебют начело на иранския тим направи сръбският наставник Слободан Ковач. Втората среща между Италия и Иран е утре (1 юни) от 21,00 часа българско време в зала "Пала Олимпия" във Верона.

Иранците започнаха много добре първия гейм в защита и атака, но не бяха достатъчно мощни, за да справят с домакините. След като Иран поведе в резултата, "адзурите" успяха да се върнат, да вземат контрола върху играта и да спечелят гейма с убедителното 25:19. След равностойното начало на втората част, постепенно Италия дръпна в резултата със 17:15 благодарение на брилянтната игра на Иржи Ковар и силните атаки на Иван Зайцев. В крайна сметка момчетата на селекционера Мауро Беруто взеха гейма с 25:22 след ас на резервата Лука Ветори. Третият гейм бе напълно равностоен чак до 21:21, но все пак Италия го спечели с минималното 25:23 след силни сервиси и атаки на Ковар, а с това и мача с 3:0.

Иржи Ковар (1 блок, 1 ас, 54% ефективност в атака и 50% перфектно посрещане) и Симоне Пароди (1 блок, 2 аса, 73% ефективност в атака и 79% перфектно посрещане) станаха най-полезни за италианския тим съответно с 15 и 14 точки. За иранците Шахрам Махмуди се отчете с 13 точчки.
ИТАЛИЯ: Иржи Ковар 15, Симоне Пароди 14, Иван Зайцев 12, Драган Травица 2, Матео Пиано 5, Емануеле Бирарели 8 - Салваторе Росини-либеро (Лука Ветори 1)
Старши-треньор: Мауро Беруто
ИРАН: Шахрам Махмуди 13, Саман Фаези 5, Мир Саеид Маруфлакрани 2, Фархад Гаеми 7, Сейед Мохамад Мусави Ераги 9, Милад Ебадипур 11 - Абдолреза Ализадех-либеро (Адел Голами, Мехди Махдави, Алиреза Мобашери, Амир Гафур)
Старши-треньор: Слободан Ковач.