Шампионско представяне на Надал

Поставеният под номер 1 в основната схема Рафаел Надал продължава похода си на Откритото първенство на Франция по тенис. Носителят на осем титли от изданието се класира за третия кръг в Париж, след като записа убедителна победа с 6:2, 6:3, 6:3 срещу Доминик Тийм (Австрия). Испанецът стигна до успеха след 2 часа и 4 минути игра, а в следващата фаза ще мери сили с Леонардо Майер (Аржентина), който отстрани Теймураз Габашвили (Русия) с 6:2, 4:6, 6:4, 6:4.

Защитаващият титлата си Надал трябваше да отразява точка за пробив още в първия си сервис гейм срещу 20-годишния австриец. Краля на клея се справи и веднага след това реализира пробив за 2:0. Лидерът в световната ранглиста нанесе нов удар по самочувствието на младия си опонент за 5:1, но след това и Рафа се пропука. В крайна сметка сетът приключи след 42 минути с двойна грешка на Тийм и пробив на Надал за 6:2.

Във втората част заемащият 57-ата позиция в ранглистата Тийм стигна до брейкпойнт при 1:1, но го пропиля. При последвалото си подаване самият австриец загуби концентрация и Надал проби за 3:1. И този сет, както и първият, приключи с пробив в сметката на испанеца - 6:2.

Третата част предложи на зрителите на корт "Филип Шатрие" три пробива. Надал продължи да тормози противника си с чудесните си удари от форхенд, но въпреки това изостана в сета. Левичарят от Манакор допусна пробив и бе в ролята на догонващ при 1:3. Той обаче навакса пасива, върна пробива за 3:3, след което направи още един за 5:3. В деветия гейм Надал стигна до три мачбола и въпреки че Тийм спаси първия, при втория двубоят завърши.

Това бе първи сблъсък между испанеца и Доминик Тийм. Освен това Рафа регистрира и своята 61-ва победа от 62 мача на "Ролан Гарос". Единствената му загуба в Париж бе в четвъртия кръг през 2009 г. срещу Робин Сьодерлинг (Швеция).

В друга среща от втория кръг Гийермо Гарсия-Лопес (Испания) победи с 6:4, 6:3, 4:6, 6:0 Адриан Манарино (Франция), а Доналд Йънг (САЩ) се справи с 6:3, 7:6(1), 6:3 с 26-ия поставен Фелисиано Лопес (Испания). Италианецът Андреас Сепи надделя с 6:2, 6:4, 6:4 срещу Хуан Монако (Аржентина) и си осигури място в третия кръг, а представителят на домакините Аксел Мичон загуби с 2:6, 3:6, 2:6 срещу 19-ия в схемата Кевин Андерсън (Южна Африка).