Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Парма влезе в час и отива на кървав дуел в Торино (видео)

След три срещи без успех Парма се събуди и надви Сампдория с 2:0 на "Енио Тардини" и два кръга преди края на сезона в калчото остава в голямата битка за шестото място, което този сезон праща в Лига Европа. По същото време друг от преките съперници - Торино, спечели с 1:0 гостуването си на Киево, като по този начин запазва бленуваната позиция с точка преднина пред "дуковете". След седмица двата отбора се изправят в директен кървав дуел на "Олимпико ди Торино". Останалите кандидати за шестото място са Лацио и Верона, които утре играят помежду си, както и Милан, който тази вечер излиза срещу петия Интер.

Голямата звезда на домакините Антонио Касано даде преднина още в 8-ата минута, като завърши добър пробив на Джонатан Биабиани. Нападателят обаче не изрази радостта си в знак на уважение към бившия си тим. Три минути след гола Биабиани излезе сам срещу Винченцо Фиорило, но вратарят на Самп успя да спаси.

Гостите можеха да изравнят след 36 минути игра, но изстрел на резервата Роберто Сориано срещна гредата.

Парма продължи да доминира, но достигна до успокоителния втори гол чак в 90-ата минута, когато Есекиел Скелото насочи в мрежата прострелен удар на Кристиан Молинаро.

Освен двубоя с "биковете" след седмица, на Парма остава домакинство и на Ливорно. "Моряците" от Генуа пък не играят за нищо, тъй като са на 12-о място.