Неудържимите "бикове" взеха поредна жертва (видео)

Торино ще запази скъпоценното шесто място в Серия "А" и след този кръг, след като днес победи Киево с 1:0 като гост. Единственото попадение падна в 54-ата минута, когато защитникът на домакините Дженаро Сардо си заби автогол. "Биковете" имат точка аванс пред седмия Парма, а в битката са още Лацио, Верона и Милан, които обаче са с по мач по-малко. Отборът на Джампиеро Вентура има пет победи и едно равенство в последните си шест мача.

Торино игра силно в Града на Ромео и Жулиета, но направи доста пропуска и затова в края спечели само заради автогола на Сардо. Освен това и съдията спомогна за победата, тъй като в 66-ата минута изгони Серджо Пелисиер за втори жълт картон. Нападателят на Киево се беше появил на терена само 6 минути по-рано. Първоначалното той беше предупреден официално за удар с лакът, но започна да спори с рефера Доменико Чели, който се ядоса и го отстрани от терена.

Следващата неделя Торино приема Парма в директен сблъсък, а в последния кръг гостува на Фиорентина. "Летящите магаренца" пък остават само на 2 точки от изпадащите и нямат право на грешка в оставащите им двубои с Каляри и Интер.