Севиля осъществи мечтата си да изхвърли Бетис от Примера (видео)

Севиля на практика изхвърли Бетис в Сегунда дивисион след победа с 2:0 като гост в градското дерби от 33-ия кръг на Ла Лига. Пет кръга преди края домакините са на 10 точки от спасението, което прави задачата им непосилна. Така запалянковците на Севиля ще запомнят с добро този сезон, тъй като любимците им победиха големия съперник два пъти за първенство, а освен това го елиминираха и от Лига Европа.

Кевин Гамейро реализира и двата гола за победителите днес. Първият обаче дойде след доста спорна дузпа, която реферът Веласко Карбайо видя след интервенция на Хуан Карлос срещу Карлос Бака в 27-ата минута. От повторенията се вижда, че по-скоро защитникът на Бетис играе чисто. За капак съдията вдигна червен картон на Карлос. Гамейро беше точен от бялата точка и Севиля поведе с 1:0.

През втората част символичните гости пропуснаха няколко чисти положения, за да се стигне до 82-ата минута, когато френският нападател реши всичко с точен изстрел на празна врата.

И докато Бетис се подготвя за участието си в долната дивизия, то при Севиля настроението е на другия полюс. Отборът на Унай Емери е на 3 точки от място в Шампионската лига и е на полуфинал в Лига Европа.