Бетис разсмя зрителите за последно (видео)

Последният в класирането Бетис не успя да поднесе изненадата и загуби с 1:3 при гостуването си на Райо Валекано в среща от 34-ия кръг на Примера дивисион. Така най-вероятно след седмица севилци ще помахат за сбогом на Ла Лига, тъй като са на 10 точки от спасението. С успеха си днес пък Райо се отдалечи на 8 точки от опасната зона и може да отваря шампанското.

Бетис сам се победи днес. През първото полувреме две грешки на защитника Паулао решиха всичко. В 14-ата минута бразилецът не успя да подаде достатъчно силно към вратаря Антонио Адан и притичалият Рубен Рочина с лекота вкара за 1:0. В 27-ата минута кошмарът за Паулао станаха още по-голям, след като той си заби автогол, засичайки топката след центриране на Рочина. Сринатият психически бранител веднага поиска смяна и пет минути по-късно вече беше в съблекалнята. Клипчета с изпълненията му от тази среща обаче дълго ще разсмиват хората.

В 51-ата минута Хоакин Ларивей заби третия гол, а 11 минути пред края Хави Чика реализира почетното попадение на сметката на гостуващия отбор.