Севиля сгази Порто в реванша и е на 1/2-финал (видео)

Испанският клуб Севиля разгроми с 4:1 като домакин Порто в реванша от 1/4-финалите на Лига Европа и с общ резултат от двата мача 4:2 елиминира "драконите" от Португалия. Играчите на Унай Емери се поздравиха с гръмката победа с голове на Иван Ракитич (5-дузпа), Витоло (26), Карлос Бака (29) и Кевин Гамейро (79). За Порто точен в последната минута бе Рикардо Куарешма. При резултат 3:0 в 54-ата минута Севиля остана с човек по-малко заради червен картон на защитника Коке, но и това не спря андалусийците по пътя към 1/2-финалите. За Порто не игра наказаният за срещата голаджия на тима Джаксон Мартинес и отсъствието на колумбиеца си каза думата.

Севиля започна вихрено и в 4-ата минута Карлос Бака се озова в отлична голова позиция, но не успя да преодолее вратаря на "драконите" Фабиано. Секунди по-късно обаче Бака бе фаулиран в наказателното поле на гостите от Данило и реферът Джанлука Роки посочи бялата точка. Хърватският халф Иван Ракитич реализира отсъдената дузпа и андалусийците поведоха с 1:0 в резултата.

В 12-ата минута Коке стреля опасно по диагонала, а съвсем малко не достигна на Витоло да достигне топката и да я отклони в мрежата на Порто. В 17-ата минута се стигна до нова опасност пред вратата на "драконите", но Фабиано спаси по блестящ начин силен шут на Хосе Антонио Рейес.

Португалците постепенно се посъвзеха и в 24-ата минута Рикардо Куарешма отправи мощен шут от немного добър ъгъл към вратата на Бето, но стражът внимаваше и изби.

В 26-ата минута испанците реализираха втори гол. Витоло навлезе в наказателното поле на гостите и с немного силен, но техничен и премерен удар преодоля Фабиано - 2:0.

Три минути по-късно бранителите на Порто отново действаха неориентирано и позволиха на Карлос Бака да си разиграва коня в наказателното поле и да направи резултата 3:0.

В 42-ата минута Стивън Дефур от Порто получи възможност да стреля от много удобна позиция, но не уцели вратата на Бето, а в последните секунди на първата част Куарешма отправи неточен изстрел от фаул и португалците пропуснаха чудесен шанс за попадение.

Седем минути след паузата Куарешма бе много близо до гол във вратата на севиля, но техничният му удар бе спасен с мъка от Бето, като и напречната греда помогна на стража на испанците.

В 54-ата минута Севиля остана с човек по-малко на терена, след като Коке получи втори жълт, съответно червен картон.

В 55-ата минута Бето пак трябваше да се намесва решително, този път след изстрел на Ектор Ереро, а в 61-ата удар от въздуха на Куарешма мина на сантиметри встрани от целта.

Интригата приключи окончателно в 79-ата минута, когато появилият се на мястото на Бака френски нападател Кевин Гамейро направи резултата 4:0. Въпреки че бяха останали с 10 души на терена, домакините сътвориха опасна атака, при която вратарят Фабиано не изби по най-добрия начин топката, а бранителите на Порто изпуснаха Гамейро, който направи лесна добавка, с която съвсем отчая португалците.

Гостите все пак вкараха гол на утехата - в последната минута Рикардо Куарешма с чудесен изстрел пред наказателното поле не остави шансове на Бето, но това попадение не промени нищо и Севиля зарадва феновете си с красива победа и класиране за следващата фаза.

СЕВИЛЯ - ПОРТО  4:1 (общ резултат от двете срещи 4:2)
1:0 Ракитич (5-дузпа)
2:0 Витоло (26)