България победи предсрочно Гърция за "Купа Дейвис"

Отборът на България спечели предсрочно двубоя срещу Гърция, след като поведе с 3-0 победи в Атина в срещата за оставане във втора Евро-африканска зона на "Купа Дейвис". Националите отново бяха подкрепяни от голяма група български зрители.

В мача на двойки Григор Димитров и Димитър Кутровски надиграха Александър Якупович и Маркос Каловелонис със 7:6(4), 6:2, 6:4.

В първата част дуетът на домакините осъществи пробив за 6:5, след което Якупович сервираше за спечелване на сета. Българите показаха класа и характер и върнаха моментално брейка, за да се стигне до тайбрек. В него Димитров и Кутровски поведоха с 5:1 точки. При 6:4 стигнаха до два сетбола и реализираха първия след топка в аут на съпреника.

Националите започнаха с пробив следващата част, който веднага след това затвърдиха за 2-0 гейма. Григор и Димитър постигнаха още един за 5:2 и след това Кутровски сервираше за сета. Българската двойка поведе с 40:0 и реализира третия си сетбол. Така нашият отбор беше само на една част от крайния успех в двубоя.

Българите започнаха убедително и пробиха за 2:1. При 5:3 съперникът им трябваше да сервира за оставане в срещата. Димитров и Кутровски поведоха с 40:15 и стигнаха до два мачбола, но съперниците успяха да се спасят. Веднага след това Григор подаваше за спечелване на двубоя. Той бързо донесе на двойката нови два мачпойнта и при втория Каловелонис не успя да върне сервиса на 15-ия в света Димитров.

Така България запази мястото си във втора група на Евро-африканската зона на "Купа Дейвис". Националният ни отбор записа втора победа над Гърция в петия мач помежду им, като първият успех беше през 1990 година.

"Изключително сме радостни. Поведохме с 3:0. Затова дойдохме. Дими се справи фантастично. Условията днес не бяха лесни заради вятъра. Съперниците също играха добре и ни затрудниха, коментира след мача Димитров. - Бих казал, че имаме шансове да се изкачим в по-горна група", допълни той.

Кутровски призна, че в началото двамата са имали известни проблеми, тъй като това е първият им мач на двойки. "Първият сет имахме някои проблеми, но това ни е първия мач заедно. Григор правеше някои неща, които ме изненадваха. Постепенно свикнахме с играта си. Много е приятно да играеш с Григор на двойки. Присъствието му в състава ни дава увереност на корта и извън него. Помага ни психически", каза Кутровски.