Кутровски увеличи преднината на България в Атина

Димитър Кутровски донесе втори успех на България в плейофите за оставане в група 2 на зона Европа/Африка срещу Гърция в неофициалното световно отборно първенство по тенис за мъже "Купа Дейвис". Втората ракета на страната ни се наложи с 6:4, 6:3, 1:6, 6:3 срещу представителя на домакините Теодорос Ангелинос след 2 часа и 51 минути игра. Припомняме, че по-рано днес заемащият 15-ото място в световната ранглиста Григор Димитров надделя с 6:3, 6:3, 6:0 срещу 690-ия в ранглистата Маркос Каловелонис. Така България има преднина от 2:0 победи и се нуждае от само един успех, за да остане в тази група на евро-африканската зона. Утре предстои мач на двойки, като се очаква капитанът на тима ни Тодор Енев да заложи на тандема Димитров/Кутровски.

В първия сет Кутровски и Ангелинос си размиха общо пет пробива. Решаващ обаче се оказа този за 5:4, който 26-годишният българин реализира. Малко по-късно със силен сервис гейм той затоври частта след 39 минути игра.

Заемащият 280-ото място в ранглистата грък изостана с пробив в началото на втората част, но успя да го върне за 1:1. Кутровски взе подаването на съперника си за 3:2, след което и това за 6:3, за да поведе с 2:0 сета. Последва спад в играта на българина и това логично доведе до загуба на третия сет за 1:6. В четвъртата част обаче представителят на домакините се оплака от болки в краката и въпреки че имаше преднина от пробив при 3:0, Ангелинос така и не успя да задържи аванса си. Заемащият 344-ата позиция в ATP Кутровски осъществи пробиви за 3:2 и 4:3, след което взе на нула подаването си в осмия гейм. Българинът пропусна два мачбола при 5:3, но след двойна грешка на гръцкия тенисист в деветия гейм Димитър Кутровски стигна до успеха.

Сред зрителите, които подкрепяха българина, бяха председателят на БОК Стефка Костадинова, футболните мениджъри Лъчезар Танев и Томас Лафчис. Мачът на двойки е утре от 14,00 часа, а капитанът на Гърция Георгиос Каловелонис е заявил Александрос Якупович и Харалампос Капоянис.