Мьонхенгладбах също наръфа развалящия се Хамбургер ШФ (видео)

С два гола в последния четвърт час Борусия (Мьонхенгладбах) пречупи гостуващия Хамбургер ШФ в среща от 28-ия кръг на Бундеслигата и спечели с 3:1. Победата върна отбора на Лусиен Фавре в зона "Европа" за сметка на Майнц 05 на Тодор Неделев. "Шпортферайн" пък остава под чертата.

Играчите от Хамбург излязоха доста надъхани и първи реализираха, след като в 28-ата минута Жак Зуа засече с глава центриране от фаул на Хакан Чалханоолу. В следващите няколко минути гостите пропуснаха да увеличат аванса си при две добри възможности.

Това се оказа решаващо, защото футболистите на Борусия бързо се отърсиха от моментния шок и спечелиха дузпа в 37-ата минута. Зад бялата точка застана Филип Даемс, който реши да стреля хитро в средата на вратата. Рене Адлер обаче успя да избие с крак, но при добавката Даемс нямаше как да сбърка - 1:1.

В 42-ата минута Хуан Аранго излезе сам срещу Адлер, но и този път стражът на Хамбургер се намеси умело. Секунди по-късно отново Аранго засече центриране, но пак на голлинията на гостите вратарят беше на висота.

Постепенно тимът на Мирко Сломка отпадна физически и нямаше с какво да изненада домакина си. След един чисти пропуск на Макс Крузе логичното все пак се случи. В 75-ата минута нападателят изведе Рафаел, който хладнокръвно заби 14-ото си попадение от началото на шампионата.

Три минути по-късно централните защитници Роел Броуверс и Алваро Домингес надиграха защитата на гостите при изпълнение на корнер и резултатът стана 3:1 след точно насочена топка от страна на испанеца.

Това беше краят на шансовете на "Червените шорти", които за пореден път поставиха под съмнение мястото си в елита. До края на Хамбургер ШФ предстоят много тежки мачове с отбори като Байер (Леверкузен), Хановер 96, Волфсбург и Байерн (Мюнхен). В същото време Мьонхенгладбах ще има ключова роля в определяне на изпадащите, тъй като в следващите три кръга играе последователно с Нюрнберг, Щутгарт и Фрайбург.