Мьонхенгладбах измести Леверкузен в битката за милионите (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) не пропусна своя шанс след издънката на Байер (Леверкузен) от петък (1:2 срещу Хамбургер ШФ) и измести "аспирините" от четвъртото място - последното от Бундеслигата, което праща в Шампионската лига. Това стана факт след успех с 2:0 при гостуването на Нюрнберг в среща от 29-ия кръг. С тази загуба пък "франките" отново се свлякоха под чертата и са сред "фаворитите" за изпадане.

Хуан Аранго фиксира най-резултатния си сезон в Бундеслигата със седмия си гол. В 18-ата минута той стреля от фаул, като топката се отклони в тялото на звездата на домакините Йосип Дърмич и залъга фатално Рафаел Шефер. Второто попадение падна чак в 79-ата минута, когато точен беше Макс Крузе от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него.

Играчите на Нюрнберг нямаха и късмет, като организираха няколко опасни атаки, но не успяха да вкарат. Веднъж и гредата помогна на Марк-Андре тер Стеген след изстрел на Дърмич.