Автогол и половина измъкнаха Хамбургер ШФ над чертата (видео)

Хамбургер ШФ записа скъпоценна победа с 2:1 у дома над Нюрнберг в директен сблъсък между два от застрашените от изпадане отбори в Бундеслигата. Така девет кръга преди края тимът на Мирко Сломка успя да напусне зоната на изпадащите. До днес "Шпортферайн" беше на 16-о място, което праща на бараж. И шансът беше на страната на домакините, тъй като първият им гол падна след рикошет, а вторият беше автогол. В 80-ата минута Хакан Чалханоолу стреля, топката се отби в тялото на Майк Франтц и прехвърли Рафаел Шефер за 1:0. Попадението беше записано на сметката на играча на Хамбургер, макар докосване на  кълбото от страна на халфа на Нюрнберг да беше ключово. Шест минути по-късно обаче Франтц не остави никакви съмнения относно авторството на гола, след като левашки отклони топката в мрежата - 2:0.

Привидно мачът беше решен, но в 90-ата минута голмайсторът на гостите Йосип Дърмич вкара за 2:1. След това в третата минута на продължението "Имтех Арена" изтръпна, след като реферът отсъди фаул на дъгата пред вратата на домакините. Последва опасен изстрел на Хосе Кампаня, но Рене Адлер беше на мястото си и отрази.

През първото полувреме и двата отбора удариха по една греда чрез Маркус Фойлнер и Жак Зуа.

В следващия кръг предстои ново дерби на дъното, като Хамбургер гостува на Щутгарт.