Луди 12 минути върнаха Мьонхенгладбах в голямата игра

С три гола в рамките на 12 минути през първото полувреме Борусия (Мьонхенгладбах) разби Херта (Берлин) с 3:0 на свой терен в късния съботен мач от програмата на 26-ия кръг на Бундеслигата. Вторият пореден успех върна "жребчетата" в битката за място в Шампионската лига. Тимът се изкачи до пето място само на 2 точки зад Байер (Леверкузен). Четвъртият последователен мач на столичани без успех пък ги отдалечи на 5 точки от Лига Европа.

Нароченият за гонене Хуан Аранго откри головата сметка на Борусия в 28-ата минута с типичния за себе си изстрел с левия крак. Четири минути по-късно голмайсторът на Херта Адриан Рамос обърка вратите и реализира в собствената си, след като отклони с глава топката. В 40-ата минута бившата звезда на берлинчани Рафаел направи 3:0. В 52-ата минута Мартин Щранцл можеше да направи аванса на домакините още по-изразителен, но уцели гредата. След това вратарят Томас Крафт с мъка извади коварен шут на Аранго.

Мачът можеше да тръгне и в друга посока, ако в 21-ата минута, все още при 0:0, Енис Бен Хатира не беше пропуснал сам срещу вратаря на Борусия. Вторият реален шанс за гол на отбора беше чак в 69-ата минута, когато и Сами Алагуи не показа точен мерник.

В междинния кръг идната седмица съставът на Лусин Фавре гостува на Айнтрахт (Франкфурт) (сряда 21,00 ч.), а Херта най-вероятно ще има честта да присъства на спечелването на титлата от страна на Байерн (Мюнхен).