"Светците" разгромиха Нюкасъл в "средняшкия" сблъсък

Тимът на Саутхамптън разби с 4:0 Нюкасъл на своя "Сейнт Мерис" и по този начин изпревари "свраките" в класирането на Висшата лига. Английските национали в състава на Маурисио Почетино Джей Родригес, Рики Ламбърт и Адам Лалана направо разпердушиниха своя съперник и отбелязаха всички четири гола в мрежата на Роб Елиът. Две попадения отбеляза Родригес, а по един гол добавиха Лалана и Ламбърт, който асистира и за първия гол на своя тим. Домакините създадоха още редица положения пред вратата на гостите, които можеха да направят резултата дори още по-изразителен в тяхна полза. Няколко фрапантни положения пропусна забилият два гола Джей Родригес, който удари и гредата зад Елиът между двата си гола.

Наимращият се в отлична форма нападател на Саутхамптън Родригес даде аванс на своя тим в 45-ата минута, след като партньорът му в атака Рики Ламбърт му сервира по отличен начин топката почти на празна врата и не му остави друг избор, освен да реализира. Само три минути след подновяването на играта за второто полувреме самият Ламбърт с плътен удар удвои аванса на "светците" след подаване на Адам Лалана. След това самият Лалана също се разписа за 3:0 с удар от почти 25 метра и направи резултата класически в 70-ата минута. Крайното 4:0 оформи Джей Родригес, който се разписа в 89-ата минута, след като преди това бе ударил и гредата зад Елиът преди да забие своя гол номер 15 от началото на сезона.

Победата е трета в последните четири мача за Саутхамптън, който се изкачи на осмото място в класирането, сваляйки оттам днешния си противник Нюкасъл. "Светците" имат 48 точки в своя актив, докато "свраките" са с две по-малко на деветата позиция.