Папис Сисе повали "орлите" с гол в 94-ата минута

С попадание на Папис Демба Сисе в 94-ата минута Нюкасъл сломи Кристъл Палас на своя "Сейнт Джеймсис Парк" и стигна до успех с 1:0. Нападателят на "свраките" вкара с глава точно минута преди да изтече даденото от рефера Лий Пробърт продължение на редовното време. Победата за Юнайтед все пак е заслужена, след като през почти целия двубой домакините бяха тези, които повече търсеха гола, но намесите на Хулиан Сперони не им позволиха да вкарат по-ранен гол.

Голмайсторът Папис Сисе стреля опасно към вратата на Сперони още в самото начало на мача, а Шейк Тиоте и резервата Хатем Бен Арфа също получиха възможности да стрелят от чисти позиции, но стражът на гостите отразяваше техните шутове. Яник Боласие пък стреля в гредата на Тим Крул при най-доброто положение за гол в полза на гостите.

Така се стигна до 95-ата минута, в която Сисе донесе успеха на домакините след прекрасно центриране на Хатем Бен Арфа. Победата означава, че Нюкасъл вече е на осмо място с 46 точки, докато Кристъл Палас е на 17-ата позиция с 28. "Орлите" обаче могат да се озоват в зоната на изпадащите, ако Съндърланд спечели някой от двата си мача по-малко.