Евертън разби Нюкасъл с прекрасни голове (видео)

Отборът на Евертън разгроми с 3:0 като гост Нюкасъл в отложен мач от 29-ия кръг на английската Висша лига. "Карамелите" поведоха с 1:0 в резултата с гол на Рос Баркли в 22-ата минута, а осем минути след почивката белгийският нападател на ливърпулци Ромелу Лукаку вкара втори гол за гостите. Класическата победа на Евертън оформи Леън Осман в 87-ата минута.

Рос Баркли даде аванс на Евертън в резултата след светкавична контраатака и блестяща солова акция, завършила с безпощаден удар. В 53-ата минута Лукаку заби топката в противниковата врата с удар отблизо след подаване на Жерард Деулофеу и "карамелите" се доближиха още повече до победата. Три минути преди края пък Осман пък сложи точка на спора с топовен шут в горния ляв ъгъл на вратата на Тим Крул.

След този успех Евертън заема пето място в класирането с 57 точки. Нюкасъл е осми с 46.