Челси сбърка в борбата за титлата и загуби Моуриньо (видео)

Лидерът в класирането на английската Висша лига Челси сбърка в борбата за титлата, след като загуби с 0:1 гостуването си на Астън Вила в Бирмингам. Освен поражението "сините" от Лондон получиха и друг удар по шампионските си амбиции, след като двама техни футболисти - бразилците Вилиан и Рамиреш, бяха изгонени от рефера Крис Фой. В края на мача към съблекалните по-рано бе пратен и мениджърът на "сините" от Лондон Жозе Моуриньо. Не е ясно колко дълги ще бъдат наказанията на тримата, а до края на сезона остават решителни осем кръга.

Единственият гол в мача реализира Фабиан Делф осем минути преди края. Халфът изведе Марк Олбрайтън на крилото с отличен пас, а след това спринтира в наказателното поле, където засече с техничен удар с пета топката покрай Петер Чех, за да я прати в мрежата му за 1:0.

Въпреки загубата Челси остава на върха с 66 точки, на шест пред Манчестър Сити, но "гражданите" имат три мача в аванс на "сините" заради участията си в други турнири. Така битката за титлата се очертава да бъде още по-оспорвана.

Челси може да съжалява за това, че не взе аванс преди почивката. Възпитаниците на Жозе Моуриньо пропуснаха няколко добри положения пред вратата на Брад Гузан. Попадение на Неманя Матич бе отменено заради игра с ръка на сръбския халф при овладяването на топката.

След почивката обаче нещата се объркаха тотално за гостите. Вилиан си изкара червен картон в 71-ата минута, след като с жълт на сметката си задържа в половината противника свой опонент и реферът Крис Фой го отстрани от игра.

Така Астън Вила получи допълнителен импулс в и без това подобрената си игра и допълнително натисна своя противник с човек повече. Габриел Агбонлахор и Марк Олбрайтън пропуснаха да се разпишат преди да се стигне до гола на Фабиан Делф. Халфът завърши отлична комбинация между него и Марк Олбрайтън, за да даде ценен аванс на своя отбор. В края на мача той можеше да отбележи и втори гол, но ударът му срещна горната греда зад Чех.

Така Челси допусна четвърта загуба от началото на сезона и прекъсна серията си от три поредни победи в английската Висша лига. Астън Вила пък вече диша по-спокойно, след като с трите точки се изкачи до десетото място с 34 т.