Нова трисетова победа и пореден 1/8-финал за Надал

Защитаващият титлата си Рафаел Надал записа поредната си победа на кортовете на "Ролан Гарос". Испанецът се класира за 1/8-финалите на Откритото първенство на Франция за 11-а поредна година. Поставеният под номер 6 в основната схема Надал се справи без трудности със 120-ия в ранглистата Андрей Кузнецов (Русия) с 6:1, 6:3, 6:2 след 121 минути игра. Това означава, че в следващия кръг Краля на клея ще се изправи срещу палача на Григор Димитров - Джак Сок. Американецът продължава с чудесните си изяви в Париж, като този път отстрани категорично Борна Чорич (Хърватия) с 6:2, 6:1, 6:4.

В първия сет 28-годишният Надал реализира цели четири пробива и допусна един. Той поведе с 3:0 след два брейка, но в четвъртия гейм се пропука. Испанецът не даде друг гейм на опонента си до края на частта и с още два пробива за 4:1 и 6:1 излезе напред в резултата. Във втория сет левичарят от Манакор отново тръгна ударно и след два пробива преднината му стана 5:1. Рафа прояви кратко колебание и изпусна сервис-гейма си за 2:5, но това не промени изхода на частта. Носителят на 14 титли от Големия шлем взе подаванията си до края и спечели и втория сет с 6:3. В последната част испанецът установи пълен контрол. Надал, който има девет титли от "Ролан Гарос", осъществи два пробива - за 2:1 и 5:2, което се оказа повече от достатъчно за крайната победа.

Това бе първи двубой между двамата тенисисти. Рафа завърши срещата с по един ас и една двойна грешка. Печелившите му удари бяха 33, а непредизвиканите грешки - 25. При 24-годишния руснак директните точки от сервис бяха 2 - точно колкото и двойните грешки. Кузнецов се отчете с 28 уинъра, а непредизвиканите му грешки бяха с две по-малко.