Ферер и Гаске издържаха в двубоите си от третия кръг на "Ролан Гарос"

Поставеният под номер 7 в основната схема Давид Ферер имаше тежък мач от третия кръг на Откритото първенство на Франция. 33-годишният испанец спечели с 6:3, 1:6, 5:7, 6:0, 6:1 двубоя срещу Симоне Болели (Италия) и така се класира за седмия си 1/8-финал на "Ролан Гарос". Там негов съперник ще бъде деветият в схемата Марин Чилич (Хърватия).

Ферер реализира един пробив в първия сет - за 5:3, а след това измъкна трудно подаването си, за да затвори частта при 6:3. След това обаче Болели бе безкомпромисен и с пробиви за 2:0 и 5:1 си гарантира изравняването - 1:1 части. Брейк на италианеца в 11-ия гейм реши изхода на третия сет и така фаворитът Ферер влезе в ролята на доготващ. Той обаче се мобилизира, спечели с 6:0 четвъртата част, а в решаващия сет даде само гейм на опонента си. Така след 3 часа и 16 минути игра испанецът прекоси финалната права и си заслужи място на 1/8-финалите в Париж.

Представителят на домакините Ришар Гаске изоставаше със сет, но все пак успя да обърне развоя в двубоя срещу Кевин Андерсън (Южна Африка) - 4:6, 7:6(4), 7:5, 6:4. Французинът, който е 20-и в схемата на надпреварата, за четвърти път в кариерата си ще играе на 1/8-финал в Париж. До момента Гаске не е преодолявал тази фаза на втория за годината турнир от Големия шлем. Следващият му съперник ще бъде лидерът в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия). Високият 203 см Андерсън осъществи пробив за 4:3 в началния сет и до края му не изпусна инициативата. Втората част се реши след тайбрек, като и двамата тенисисти показаха стабилност при началния си удар. Все пак, подкрепян от родна публика, Гаске измъкна тайбрека със 7:4 точки. В третия сет французинът проби подаването на опонента си за 6:5 и след това бе убедителен в сервис-гейма си - 7:5. Един пробив бе ключът към успеха и в четвърата част. Гаске нанесе своя удар с брейк за 3:2 и въпреки че сервирайки за победата в десетия гейм трябваше да спасява брейкпойнт, той се справи и прескочи третия кръг.