Федерер върви убедително напред в Париж

За 11-а поредна година Роджър Федерер си осигури място на 1/8-финалите на Откритото първенство на Франция. Това стана факт, след като швейцарецът записа безпроблемна победа с 6:4, 6:3, 6:2 срещу представителя на Босна и Херцеговина Дамир Джумхур. Двубоят продължи час и 32 минути, като 33-годишният Федерер не остави никакво съмнение в превъзходството си. Поставеният под номер 2 в схемата швейцарец очаква в следващата фаза на "Ролан Гарос" спечелилия дуела между Гаел Монфис (Франция) и Пабло Куевас (Уругвай).

Федерер демонстрира стабилна игра през целия сблъсък, като само в края на втория сет за кратко загуби концентрация и допусна пробив. В първата част Маестрото от Базел реализира един пробив за 3:2, който се оказа напълно достатъчен, за да поведе в сетовете. Във втората част шампионът от надпреварата в Париж през 2009 година поведе с два пробива и авансът му бе 5:2. В осмия гейм швейцарецът загуби подаването си, но въпреки това с още един пробив за 6:3 спечели и втория сет. В третата част липсваше интрига, а рекордьорът по титли от Големия шлем диктуваше случващото се на централния корт "Филип Шатрие". Федерер осъществи пробив за 3:1, а след това измъкна и сервис-гейма на съперника си за 6:2, с което си заслужи и победата. Така швейцарецът регистрира 64-ия си успех на втория за годината турнир от "Голямата четворка".

Това бе първи мач между двамата тенисисти. Заемащият 88-ата позиция в световната ранглиста Джумхур за втори път в кариерата си достига до тази фаза на надпревара от Големия шлем. Предишният такъв случай бе през 2014 година на Откритото първенство на Австралия, когато премина през квалификациите.

За 1/8-финалите на "Ролан Гарос" се класира и руснакът Теймураз Габашвили, който преодоля Лукаш Росол (Чехия) с 6:4, 6:4, 6:4 след час и 40 минути престой на корта. Габашвили осъществи по един пробив в първия и втория сетове и те бяха достатъчни, за вземе инициативата в срещата. В третата част руснакът имаше преднина от брейк и 3:2, но позволи на Росол да изравни за 3:3. Все пак с още един пробив в седмия гейм Габашвили си осигури спокойствието и печелейки подаванията си до края, си гарантира място в следващия кръг.

След като вчера тъмнината в Париж прекрати двубоя между Ришар Гаске и Карлос Берлок след края на четвъртия сет, днес двамата довършиха започнатото. В крайна сметка 20-ият в схемата французин се наложи с 3:6, 6:3, 6:1, 4:6, 6:1 и така в третия кръг ще играе срещу 15-ия поставен в схемата Кевин Андерсън (Южна Африка).

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ ДНЕС МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!