Арсенал завърши с настроение и ще играе директно в групите на ШЛ, Уолкот блести като нападател (видео)

Арсенал разби с 4:1 Уест Бромич на "Емиратс" и си гарантира участие в груповата фаза на Шампионската лига, след като завърши на трето място в крайното класиране на Премиър лийг. В основата на днешния успех бе Тио Уолкот, който започна като нападател и записа третия си хеттрик за Арсенал. Джак Уилшир добави още един страхотен дол за домакините, а Гарет Макоули вкара почетното попадение за УБА.

Мениджърът на "топчиите" Арсен Венгер бе направил три промени в своя състав - Уолкот започна като централен нападател на мястото на Оливие Жиру, Франсис Коклен замени Аарън Рамзи, а Габриел Паулища стартира в центъра на отбраната вместо Лоран Косиелни.

"Артилеристите", които три поредни двубоя не успяваха да стигнат до победата и изпитваха сериозни затруднения пред гола, буквално разпиляха своя съперник за 37 минути, след които вече водеха с 4:0. Тио Уолкот се отличи с хеттрик, като особено впечатляващо бе първото попадение на английския национал, който с външен фалц стреля в горния ляв ъгъл на вратата на Майхил. В 14-ата минута Уолкот удвои, след като завърши отблизо добра комбинация, сътворена от Йозил и Уилшир. Именно Уилшир направи 3:0 три минути по-късно, когато със страхотен удар от воле от границата на наказателното поле препарира Майхил.

В 37-ата минута Уолкот оформи своя хеттрик. Уилшир и Санчес организираха тази атака, Касорла пусна топката успоредно на голлинията, а Тио засече отблизо за 4:0.

След почивката Гарет Макоули намали, засичайки с глава центриране от корнер, но това не помогна на "дроздовете", чиято серия от пет мача без загуба бе прекратена.

Арсенал завършва на трето място със 75 точки, докато Уест Бром е 13-и в крайното класиране.