Челси вдигна титлата, шампионски обрат преди коронацията

Новият шампион на Англия Челси завърши сезона с победа 3:1 над Съндърланд преди да вдигне титлата от Премиър лийг пред феновете си на "Стамфорд Бридж". Възпитаниците на Жозе Моуриньо спечелиха срещата с обрат в своя полза, след като изоставаха в резултата, благодарение на гол от страна на Стивън Флетчър. Диего Коща от дузпа и на два пъти Лоик Реми след почивката обаче донесоха пълния обрат и победата за тима на "сините" от Лондон.

Тимът на Съндърланд поведе в резултата при гостуването на шампиона. Точен за "черните котки" бе Стивън Флетчър с глава след 26 минути игра. Нападателят на гостите се възползва от грешка в отбраната на домакините при изпълнение на корнер и на далечната греда засече центриране на Себастиян Ларсон за 0:1.

Диего Коща, който се появи на терена на мястото на сбогувалия се с трибуните Дидие Дрогба, изравни резултата от дузпа в 37-ата минута.

Лоик Реми оформи пълния обрат за шампионите в 70-ата минута. Френският нападател получи пас от Еден Азар пред наказателното поле на Съндърланд и с удар от 20-на метра преодоля Вито Маноне, който също не се намеси добре и позволи на топката да мине под ръката му.

Отново френският национал отбеляза и трети гол във вратата на гостите три минути преди края на редовното време. Реми се измъкна зад защитата на Съндърланд и засече отблизо центриране на Неманя Матич от лявото крило, за да оформи крайното 3:1.

По този начин отборът на Жозе Моуриньо зарадва феновете на "Стамфорд Бридж" с победа преди получаването на титлата си от Висшата лига, която е пета в историята на клуба и четвърта от ерата на "Премиът лийг". Челси постави и рекорд в историята си с едва три поражения в цялата кампания.

Капитанът на "сините" Джон Тери пък стана едва вторият футболист в историята на Висшата лига, изиграл всички 3420 минути от сезона. 34-годишният капитан на лондончани завърши 38-и пореден мач от сезона, участвайки във всяка една минута от триумфа на "сините".