Кристъл Палас наказа Суонзи за финал

Отборът на Кристъл Палас победи с 1:0 Суонзи в последния мач на двата отбора за сезона във Висшата лига. Единственото попадение в двубоя от 38-ия последен кръг на Премиър лийг бе дело на Маруан Шамак.

Мароканецът се разписа в началото на втората част. Тогава при едно центриране от фаул Скот Дан свали с глава топката към нападателя, който си я спря на гърди и след това разстреля Лукаш Фабиански. Това бе първи гол за Шамак след 1008 минути без попадение в шампионата. Като цяло домакините бяха по-активният тим през целия мач и можеха да стигнат и до по-изразителна победа, но пропуснаха на няколко пъти да удвоят.

По този начин Кристъл Палас приключва сезона на десета позиция в крайното класиране с актив от 48 точки, събрани след 13 победи и девет равни. Суонзи пък е с две места по-нагоре с 56, взети от 16 успеха и осем хикса.