Гол-шедьовър доближи Благо до място в Европа, Попето и Кубан с поредна загуба (видео)

В мач от 27-ия кръг на руското първенство Рубин постигна много ценна победа срещу гостуващия Кубан с 1:0 и запази шансовете си да се пребори за участие в Лига Европа. Единственият гол в двубоя бе дело на Магомед Оздоев в 71-ата минута. Халфът вдигна на крака феновете на казанци с атрактивно изпълнение. Той получи пас от Карлос Едуардо, влезе в наказателното поле и след като елиминира двама защитници, технично простреля вратаря Александър Беленов.

Цял мач за Рубин игра Благой Георгиев, който отново умело дирижираше атаките на домакините. Ивелин Попов беше титуляр за гостите, но нито той, нито някой от съотборниците му, успяха да застрашат сериозно Сергей Рижиков. Другият българин в състава на Кубан - Станислав Манолев, не игра заради наказание, след като в миналия кръг получи червен картон. Краснодарци завършиха мача с човек по-малко, след като Мохамед Рабиу беше изгонен в 85-ата минута.

Рубин събра 47 точки и заема 5-о място в класирането. Същият актив има и Динамо (Москва), но столичани са с мач по-малко. Кубан е на 9-а позиция с 32 точки и всички мисли на тима на Леонид Кучук са насочени към финала за Купата на Русия срещу Локомотив (Москва).

В следващия кръг Рубин гостува на Локомотив, а Кубан на Амкар.