Марек тръгна по шампионски с 3:0 срещу Арда и за Купата

Марек Юнион-Ивкони (Дупница) победи Арда (Кърджали) с 3:0 (26:24, 25:20, 25:14) в първа среща за двата отбора от предварителна група Б, играна в спортната зала в Сливница. За Арда Много силен мач направиха Невен Нешев и Константин Митев, но и това не помогна за нещо повече, а в състава на шампионите един гейм изигра Златан Йорданов.

Двата отбора се вкопчиха в здрава битка още от първата точка в срещата. Гостите от Арда залагаха на силен начален удар, докато шампионите от Суперлигата разчитаха на добре изградена блокада. Двата отбора разменяха водачеството си многократно, но никой не успя да се откъсне в резултата. Атака през центъра на Борислав Апостолов даде първа възможност на шампионите да затворят гейма след 24-23. Първият геймбол бе неутрализиран от гостите, но при 25:23, Невен Нешев бе спрян от блокадата на Марек и гейма приключи след 26:24.

Ентусиазирани от спечеления първи гейм, волейболистите на Марек набързо поведоха с 4:0. Комфортната разлика на домакините даде нужното спокойствие в редиците им и те подържаха разликата до 11:7. Благодарение на разконцентрирани действия на домакините, волейболистите на Арда успяха да намалят изоставането си на само една точка 16:15. Това подейства като шамар за момчетата на Найден Найденов и след добри атаки на Величков и Душков разликата скочи отново на четири точки 20:16. Блокада срещу второто либеро на Арда Теодор Маринов сложи точка на гейма след 25:20.

В третата част на терена за Марек се появиха новодошлите Златан Йорданов и Тодор Вълчев. Това даде резултат и 2 аса на Тодор Вълчев дадоха аванс от 6:3. Диагоналът обаче почувства болка и веднага бе заменен от Манджуков. Благодарение на добрата блокада и сърцатата игра в защита, шампионите увеличиха разликата на 13:7. Подкрепяни от публиката те завършиха гейма без особени проблеми и след 25:14 те затвориха мача с 3:0.