Очаквайте в 11:00 БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Нефтохимик обърна Монтана с 3:1 в истински спектакъл в Сливница

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) осъществиха обрат като победиха Монтана (Монтана) с 3:1 (25:27, 30:28, 25:23, 25:20) гейма в първа среща от предварителна група Б, на турнира за Купата на България за мъже, играна в Спортната зала в Сливница.

Много силно за Нефтохимик 2010 се включиха либерото на националния отбор Теодор Салпаров и посрещачът на белгийския Нолико (Маасейк) Бранимир Грозданов. Силен мач за Монтана пък направи центърът Николай Николов, но това се оказа недостатъчно за бронзовите медалисти от Суперлигата.

Първата част започна с две грешки при посрещането на Монтана, което даде възможност на волейболистите на Нефтохимик 2010 да се откъснат напред в резултата с 6:2. Силният начален удар на Николай Николов и Минчо Минчев обърнаха развитието на гейма и символичните домакини от Монтана имаха аванс от 16:15 при втората техническа почивка. Ас на Явор Генадиев покачи разликата на две точки 19:17. Две много добри атаки на Стоян Самунев и ас на центъра дадоха аванс от 21:20 в полза на Нефтохимик 2010. Блокада на Николай Николов срещу новодошлия посрещач Бранимир Грозданов отново върна преднината в полза на Монтана 23:22. Третата възможност за затваряне на гейма се оказа сполучлива и след грешка в атаката на Нефтохимик, волейболистите на Монтана поведоха с 1:0 гейма след 27:25.

Волейболистите на Монтана продължиха да залагат на много агресивен начален удар и поведоха с 8:4 до първото техническо прекъсване във втората част. Последваха силни минути за блокадата на Нефтохимик и те успяха да се върнат в гейма. В заключителните моменти на втората част бургазлии показаха по-здрави нерви и успяха да затворят частта след 30:28.

Двата отбора се вкопчиха в здрава битка още от началото на третата част и първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:7 за Нефтохимик 2010. Флот сервисът на Стоян Самунев създаваше истински смут в посрещането на Монтана и след два много добре пласирани начални удара, Нефтохимик поведе с 12:10. Блокадата бе много силно оръжие за бургазлии и те успяха да дръпнат в резултата с 21:17. След серис в мрежата на Любомир Агонцев, волейболистите на Монтана предадоха третата част след 23:25.

Четвъртият гейм премина изцяло под диктовката на бургазлии. Най-силното оръжие на Монтана, силният начален сервис постепенно започна да се губи, а това даваше възможност на Нефтохимик переодично да увеличава преднината си. След като спечелиха гейма с 25:20, Нефтохимик затвори мача с 3:1 гейма.

За Нефтохимик 2010 най-резултатен бе Петър Христов с 22 точки (53% в атака), Бранимир Грозданов добави  17 (43% в атака, 30% позитивно и 10% перфектно посрещане). За Монтана най-резултатен бе Минчо Минчев с 16 точки(39% в атака), а по 13 добавиха Ники Николов (50% в атака) и Златко Кьосев (69% в атака, 68% позитивно и 39% перфектно посрещане.