Огромно разочарование за Жоро Миланов и ЦСКА (М) по пътя към Шампионската лига (видео)

ЦСКА (Москва) се размина с победата в един от най-важните си мачове през настоящия сезон. В пряк дуел за второто място в Премиер лигата "армейците" завършиха 1:1 с Краснодар и не можаха да се доближат само на точка от тима на Олег Кононов. Георги Миланов игра до 77-ата минута за московачани, които бяха по-добрият отбор на терена, но направиха доста пропуски. Шведският национал Понтус Вернблум откри за ЦСКА с глава в 44-ата минута, но малко преди последния съдийски сигнал резервата Вандерсон изравни и донесе така ценната точка на Краснодар.

ЦСКА влезе в мача след серия от три поредни загуби, които не само изхвърлиха тима от битката за титлата, но застрашиха второто място и класирането за Шампионската лига. В същото време "биковете" записаха победи в последните си 4 двубоя и преди гостуването на "Арена Химки" имаха с 4 точки повече от "армейците".

Георги Миланов се възстанови от контузията, заради която пропусна гостуването на Амкар, и започна като титуляр. Българинът атакуваше по левия фланг, отдясно беше Зоран Тошич, а Роман Ерьоменко действаше зад централния нападател Ахмед Муса. Големият проблем за наставника на ЦСКА Леонид Слуцкий беше контузията на Алан Дзагоев, който ще е аут от терените за около месец.

Домакините започнаха на високи обороти и в самото начало десният бек Марио Фернандес отправи опасен удар, преминал на сантиметри от гредата. В 13-ата минута Муса центрира към Тошич, който с глава направи по-трудното и прати топката в аут. Малко по-късно Миланов също опита да затрудни Андрей Дикан, но изстрелът му не се получи.

В 36-ата минута домакините направиха най-добрата си атака до момента. Много активният Фернандес напредна и подаде към Жоро Миланов, той веднага шутира, но топката срещна тялото на Рагнар Сигурдсон, който спаси сигурен гол. По-напористата игра на ЦСКА обаче даде резултат в края на полувремето, когато Бибрас Натхо центрира от фаул и оставеният абсолютно непокрит Понтус Вернблум откри резултата.

В началото на втората част наставникът на гостите Олег Кононов смени неубедителния Марат Измайлов с Рикардо Лаборде, но инициативата остана у ЦСКА. Натхо и Муса пропуснаха да вкарат втори гол във вратата на Дикан, а в 57-ата минута Маурисио Перейра отправи първия опасен изстрел към вратата на Игор Акинфеев, но той внимаваше. Малко по-късно Ари отклони топката с глава на далечната греда, но Василий Березуцкий изби от голлинията.

С всяка изминала минута Краснодар тръгваше по-смело напред, но защитата на "армейците" действаше без колебания. В 77-ата минута Слуцкий смени Миланов с Карлос Страндберг. Натискът на гостите постепенно се засили и в 88-ата минута прекрасна комбинация през центъра доведе до изравнително попадение. Роман Широков пусна хитър пас към Вандерсон, който с фалцов удар направи Акинфеев безпомощен.

ЦСКА измести Рубин на Благой Георгиев от третото място, но още днес може да го отстъпи на Динамо (Москва), ако отборът на Станислав Черчесов спечели гостуването си на Терек.