Четири гола доближиха Айнтрахт на 4 т. до Европа (видео)

Айнтрахт (Франкфурт) показа красив и атакуващ футбол и разгроми гостуващия Падерборн 07 с 4:0 в мач от 25-ия кръг на Бундеслигата, с което се доближи на 4 точки до място в европейските клубни турнири. Водещият реализатор на първенството Александер Майер не пропусна да се възползва от отсъствието на контузения си преследвач Ариен Робен и вкара поредния си гол, увеличавайки сметката си на 19 срещу 17 на холандеца. Капитанът беше точен с глава в 27-ата минута, възползвайки се от центриране на Марк Стендера. В 42-ата минута двамата си размениха ролите и този път Стендера се озова на добра позиция и хладнокръвно покачи на 2:0.

Тимът на Томас Шааф реши всичко в 55-ата минута, когато дясното крило Щефан Айгнер се измъкна сам срещу вратаря Лукас Крузе и прокара топката между краката му за 3:0.

Майер можеше да се разпише още преди първия гол, но в 26-ата минута стреля в гредата от фал.

Падерборн 07 пропусна да намали в 77-ата минута, когато Тимъти Чандлър изби от голлинията удар на Сръджан Лакич.

В 82-ата минута се стигна до може би най-важното събитие за деня. Тогава възстановилият се след тежка контузия Нелсон Валдес беше точен за 4:0 с красив прехвърлящ удар. Парагвайският нападател реагира бурно и си съблече фланелката, отпразнувайки първото си попадение в Бундеслигата от пет години насам, когато беше част от Борусия (Дортмунд).

Двубоят ще се запомни и с инцидента в 35-ата минута, когато халфът на гостите Марвин Бакалорц неволно връхлетя върху главния съдия Гуидо Винкман. Реферът се нуждаеше от лекарска помощ, за да се завърне на терена и да продължи да изпълнява задълженията си.

Докато "червено-черните" от Франкфурт имат повод да мечтаят за Европа, положението на новаците от Падерборн започва да става отчайващо, защото отборът вече има четири поредни загуби и утре може да се озове сред изпадащите директно.