Леверкузен пак мина между капките (видео)

За втори пореден път на Байер (Леверкузен) не му стигнаха редовните 90 минути, за да се справи с по-нискоразреден съперник в турнира за Купата на Германия. Все пак участникът в Шампионската лига успя да елиминира Кайзерслаутерн с 2:0 след продължения в двубой от осминафиналите. Точни бяха Хакан Чалханоолу в 102-ата минута и Щефан Кийслинг в 113-ата минута.

На предишния етап от надпреварата "аспирините" едва се справиха с аматьорския Магдебург след изпълнение на дузпи и тази вечер нещата също не изглеждаха добре. Устремилият се към завръщане в Първа Бундеслига тим имаше по-сериозните положения на "БайАрена" и може само да съжалява, че не успя да поднесе изненадата.

В 31-ата минута Бернд Лено извади много опасна топка след удар с глава на футболист на "лаутерите", а в 50-ата минута сантиметри лишиха гостите от голов удар. В 77-ата минута вратарят на Леверкузен не успя да мръдне след коварен изстрел на Керем Демирбай, но кълбото профуча над гредата.

Малкото положения днес на сметката на Байер бяха създадени от Карим Белараби, включително и удар в гредата в 98-ата минута.

Така мачът премина в продължения, където домакините се измъкнаха благодарение на новоизгряващата си звезда Хакан Чалханоолу. 21-годишният турчин, който заби победното попадение в първия мач срещу Атлетико Мадрид от осминафиналите в ШЛ, реализира поредния си фамозен гол от пряк-свободен удар в 102-ата минута.

Това попадение спря устрема на гостите, които след това допуснаха голяма грешка в защита и позволиха на Кийслинг да реализира за 2:0 в 113-ата минута. Секунди преди това нападателят беше изпуснал очи в очи с вратаря Мариус Мюлер.

На срещата в Леверкузен имаше макар и косвено българско участие, тъй като бившият национал Илия Груев е помощник-треньор в щаба на Кайзерслаутерн.

Жребият за четвъртфиналите ще бъде теглен в неделя.

БАЙЕР (Л) - КАЙЗЕРСЛАУТЕРН 2:0
1:0 Чалханоолу (102)
2:0 Кийслинг (113)