Леверкузен не пропусна отличния шанс (видео)

Байер (Леверкузен) се възползва от загубите на Шалке 04 и Аугсбург и след домакинско 1:0 над Фрайбург се изкачи с две позиции нагоре в класирането на Бундеслигата и вече заема четвъртото място, което праща в Шампионската лига. Симон Ролфес реализира единствения гол след 33 минути игра. Няколко дни след силния мач срещу Атлетико Мадрид (1:0) в ШЛ "аспирините" бяха пълни господари на терена, макар това да не се прояви в множество положения. Играчите в червено не предоставиха почти никакви шансове на съперника си, който вече е предпоследен в таблицата.

С това попадение Ролфес може да се похвали, че е вкарвал във всеки един от десетте си сезона с екипа на Байер до момента. В клубната история на Леверкузен само двама футболисти са пред него в тази класация - Карстен Рамелов и Улф Кирстен, които са отбелязвали поне по веднъж в 12 поредни шампионата.

Във вторник момчетата на Роджер Шмид имат шанс да се класират и за четвъртфиналите в турнира за Купата на Германия, ако надделеят над втородивизионния Кайзерслаутерн на "БайАрена". Фрайбург също е в борбата за трофея, като приема Кьолн.