Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Късен щурм върна Леверкузен на четвърто място (видео)

С три гола в последния четвърт час Байер (Леверкузен) измъкна победа с 3:0 при гостуването си на Падерборн 07 в заключителния мач от 24-ия кръг на Бундеслигата. Успехът върна четвъртото място на "аспирините" за сметка на Шалке 04 и Аугсбург и ги доближи само на два пункта до третия Борусия (Мьонхенгладбах).

Осминафиналистът в Шампионската лига обаче не убеди с изявите си и имаше голям късмет, че не инкасира поне две попадения в мрежата си след поредица пропуски най-вече на Щефан Кучке. Байер все пак успя да използва по-големия си опит и нанесе удар в точния момент. В 73-ата минута влезлият като смяна Кириакос Пападопулос вкара след центриране на Гонсало Кастро от фал и грешно подреждане на отбраната на Падерборн 07.

В 84-ата минута друга от смените - Юлиан Бранд, майсторски подаде с глава към Сон Хюн-Мин и последва точен шут за 2:0 в полза на Леверкузен. Корейският национал реализира и третия гол в добавеното време, с което вече има 10 попадения от началото на сезона в Бундеслигата.

Отлично се представи Щефан Кийслинг, който свърши доста "черна" работа, в това число печелейки най-много единоборства.

След седмица Байер има шанс да запише нов успех при домакинството си на последния в класирането Щутгарт. Падерборн 07 пък остава на 16-ото място, което праща на бараж за спасение.