Фрайбург и Хофе не се победиха (видео)

Отборите на Фрайбург и Хофенхайм завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от 22-ия кръг на Бундеслигата. Двата тима си размениха по един гол през първата част, но гостите трябва да съжаляват повече за изпуснатите две точки, тъй като през по-голямата част от срещата бяха по-актвиният тим на терена.

Резултатът бе открит от домакините в 25-ата минута, когато Имануел Хьоон се измъкна от Себастиан Руди и с удар с левия крак прати топката в десния ъгъл на вратата на Оливер Бауман. В 39-ата минута обаче Кевин Фоланд изравни. Една дълга топка пратена в половината на Фрейбург от страна на Антони Модест стигна до халфа, който без да се бави я прати в мрежата от 25 метра. В края на мача Фрайбург остана с човек по-малко, след като Марк Торехон влезе грубо в краката на Тарик Елиунуси и получи червен картон. Въпреки това до промяна в резултата не се стигна.

Така Хофенхайм събра 30 точки и за момента заема седмо място в подреждането. Фрайбург пък има осем по-малко и се намира на 16-а позиция.