Вратарски гаф развали рождения ден на Неделев (видео)

Треньорската рокада в Херта (Берлин) даде мигновен резултат и тимът победи Майнц 05 с 2:0 на чужд терен в среща от 20-ия кръг на Бундеслигата, с което се измъкна от зоната на изпадащите. До този двубой столичани бяха в тежка серия от три поредни загуби и голова разлика от 0:8, което доведе до смяната на Йос Лухукай с Пал Дардай. Навръх 22-ия рожден ден на възстановяващия се от операция Тодор Неделев неговите съотборници сами се биха и то най-вече заради фрапантна грешка на иначе стабилния вратар Лорис Кариус. В 32-ата минута той не видя намиращия се в близост до него Валентин Щокер, който му отне топката и последва нарушение за дузпа плюс червен картон. Йенс Хегелер не сгреши от бялата точка и Херта поведе. Още преди края на полувремето домакините допуснаха втори гол и то отново след дейното участие на Щокер, който стреля в гредата, а при добавката Рой Бееренс направи 2:0.

В 58-ата минута футболистите на двата тима се изравниха по численост, след като Фабиан Лустенбергер последва Кариус в съблекалните за втори жълт картон, но Майнц 05 така и не съумя да направи нещо.

По този начин берлинчани си върнаха за домакинското поражение от днешния си съперник в началото на сезона. Трите точки ги изстреляха над чертата и го доближиха плътно от тима от Майнц, който вече е сериозно застрашен от изпадане. В следващия кръг на колегите на Тошко Неделев им предстои тежко гостуване на Борусия (Дортмунд), а Херта приема един от преките си конкуренти на дъното - Фрайбург.