Евертън отсрами честта на Англия (видео)

Тимът на Евертън остана единственият английски отбор в 1/8-финалите на Лига Европа, след като записа нова победа над швейцарския Йънг Бойс - 3:1 на "Гудисън Парк" и с общ резултат от 7:2 продължава участието си в турнира. Възпитаниците на Роберто Мартинес не допуснаха изненада срещу швейцарския си опонент и макар да изостанаха в резултата след само 13 минути игра, още до края на първото полувреме обърнаха мача в своя полза, за да подпечатат мястото си в следващия кръг.

Саного Жуниор откри резултата за Йънг Бойс в 13-ата минута след грешка в защитата на "карамелите". С два гола в рамките на пет минути обаче Ромелу Лукаку донесе пълен обрат за домакините, с което головете му в двата мача станаха общо пет във вратата на Вьолфли. Белгиецът първо отбеляза от дузпа в 25-ата минута, а след това добави още едно попадение след 30 минути игра, за да направи резултата 2:1.

Сънародникът на Лукаку и негов партньор в атаката на Евертън Кевин Миралас оформи крайното 3:1 за домакините в 42-ата минута на двубоя. Единствената лоша новина за "карамелите" до края на мача дойде именно от героя в двата сблъсъка Ромелу Лукаку, който малко след почивката напусна терена контузен, след като разтегна бедрен мускул.

Евертън - Йънг Бойс 3:1
0:1 - Саного (13)
1:1 - Лукаку (25-д.)
2:1 - Лукаку (30)
3:1 - Миралас (42)