Евертън помете Йънг Бойс като гост (видео)

Английският Евертън на практика си осигури участие на 1/8-финалите на Лига Европа, след като разби с 4:1 като гост Йънг Бойс в първа среща от 1/16-финалите. Хеттрик за ливърпулци направи Ромелу Лукаку (24, 39, 58), а Шеймъс Коулмън също се разписа за англичаните (28), докато Гийом Оаро вкара гола за домакините.

Бившият нападател на Пари Сен Жермен Оаро изведе швейцарците напред с гол в 10-ата минута с красив удар пред дъгата на наказателното поле, но още през първото полувреме "карамелите" обърнаха резултата в своя полза. Първо белгийският нападател Ромелу Лукаку изравни в 24-ата минута с удар с глава, а в 28-ата Шеймъс Коулмън бе точен за 1:2, изпращайки топката в мрежата от самата голлиния. В 39-ата минута Лукаку реализира второто си попадение в двубоя и ливърпулци вече имаха пълен контрол върху нещата. Белгиецът се разписа почти от голлиния след пас отдясно, при който топката се отклони от тялото на играч на домакините и попадна право на крака на Лукаку. "Десетката" на "карамелите" обаче не спря дотук и в 58-ата минута оформи своя хеттрик за 1:4, след като изскочи очи в очи с вратаря и го преодоля.

Евертън изглеждаше близо до разгромна победа, но нещата леко се пообъркаха за англичаните в 63-ата минута, когато защитникът Джон Стоунс получи директен червен картон за нарушение, което доведе до дузпа в полза на Йънг Бойс. Тим Хауърд обаче спаси удара на Оаро от бялата точка и резултатът остана непроменен до края на двубоя.

ЙЪНГ БОЙС - ЕВЕРТЪН 1:4
1:0 - Оаро (10)
1:1 - Лукаку (24)
1:2 - Коулмън (28)
1:3 - Лукаку (39)
1:4 - Лукаку (58)