Евертън се спаси в края от загуба срещу последния Лестър (видео)

Тимът на Евертън едва оцеля при наглед лесното си домакинство на последния в класирането на Висшата лига Лестър Сити и измъкна равенство 2:2 благодарение на автогол на Матю Ъпсън две минути преди края на срещата на "Гудисън парк". "Лисиците" бяха в серия от пет поредни загуби в Премиър лийг, но бяха близо до това да я прекъснат с победа, след като осъществиха пълен обрат в резултата и до самия край на мача водеха с 2:1. Автоголът на Ъпсън, дошъл не и без помощта от страна на Ромелу Лукаку обаче спаси домакините от неприятно поражение. И равенството обаче едва ли задоволява домакините, които имат само една победа в последните си пет мача и са взели само две точки от последните си три двубоя.

Стивън Нейсмит даде аванс на домакините в 58-ата минута, когато с прецизен удар между двама бранители на гостите излъга Марк Шварцер, като не остави шансове на опитния австралиец да спаси удара му. Ромелу Лукаку участваше дейно в това попадение на своя тим, асистирайки към Нейсмит за него.

В този момент обаче вместо да капитализират върху ранно взетия след почивката аванс, домакините допуснаха изненадващ спад, който доведе до пълен обрат в полза на опонента им. Първо Тим Хауърд изби неумело едно центриране по тревата и топката попадна в Дейвид Нюджънт, който на празна врата изравни. В 70-ата минута и Естебан Камбиасо прониза нестабилния Хауърд след пас на Джейми Варди.

До края на мача Евертън се хвърли в атаки, но не успяваше да материализира превъзходството си. Все пак домакините стигнаха до изравняване две минути преди края. Кристиян Атсу центрира остро пред Шварцер и в опита си да предотврати удар от страна на Ромелу Лукаку, Матю Ъпсън заби топката в собствената си врата.

Ремито не промени позициите на Евертън и Лестър в класирането. "Карамелите" са на 12-о място с 28 точки, докато отборът на Найджъл Пиърсън остава на дъното, но се доближи с един пункт по-близо до спасителните места и вече е на четири зад 17-ия Куинс Парк Рейнджърс с 18 точки в своя актив.