Евертън си отдъхна след първа победа от три месеца (видео)

Тимът на Евертън си осигури малко спокойствие и отдалечаване от зоната на изпадащите от Висшата лига отбори с класически успех с 3:0 над Нюкасъл на "Гудисън Парк". Момчетата на Роберто Мартинес се справиха безпроблемно със "свраките", които допълнително улесниха задачата им през второто полувреме с червен картон на капитана си Фабрисио Колочини, който съсече Аарън Ленън в 59-ата минута и бе пратен по-рано в съблекалните от рефера Мартин Аткинсън. Това бе първа победа на Евертън у дома от три месеца насам.

С трите точки Евертън събра 31 точки и вече води с шест на 18-ия в подреждането Бърнли, след като в последните седмици серията от мачове без победа и особено неприятната поредица пред собствена публика, бяха доближили отбора на "карамелите" в опасна близост до изпадащите. Третата загуба в рамките на четири мача за Нюкасъл пък означава, че отборът на Джон Карвър има 35 точки след 29 кръга.

Джеймс Макарти откри резултата след 20 минути игра на "Гудисън Парк" с удар от границите на наказателното поле, който изненада Тим Крул и влетя в левия му ъгъл, когато холандският страж се бе хвърлил в десния.

Началото на втората част пък уби всякакви амбиции на гостите. Първо Габриел Обертан събори Аарън Ленън в наказателното поле и Ромелу Лукаку от дузпа удвои преднината на Евертън в 54-ата минута. Пет по-късно пък отново Ленън бе съсечен от Фабрисио Колочини, което доведе до изгонването на аржентинеца и оставането на отбора на гостите с 10 души.

Така до края на мача единствената въпросителна бе какъв ще е крайният резултат в полза на Евертън. Той стана 3:0 след попадение на Рос Баркли в добавеното време на срещата. Тогава халфът премина покрай Крул след отлична контраатака на домакините и на празна врата оформи класическата преднина на своя тим.