Фиорентина постигна своето на "Уайт Харт Лейн" (видео)

Тотнъм и Фиорентина завършиха 1:1 в интригуващ двубой от 1/16-финалите на Лига Европа. Роберто Солдадо откри за домакините още в 6-ата минута, но защитникът Хосе Басанта отбеляза така важния гол на чужд терен за гостите от Флоренция в 36-ата минута.

Фиоринтина пристигна в Лондон със самочувствието на отбор, който няма загуба в 6 поредни мача. "Виолетовите" започнаха в предни позиции с Марио Гомес и новото попълнение Мохамед Салах, а по крилата Винченцо Монтела заложи на Мануел Паскуал и Хоакин.

Мениджърът на Тотнъм Маурисио Почетино предпочете да запази голмайстора Хари Кейн за предстоящото дерби с Уест Хам и пусна на върха на атаката Роберто Солдадо. Насер Шадли, Кристиан Ериксен и Андрос Таунзенд оформиха офанзивната линия на "шпорите".

Срещата започна по възможно най-добрия начин за англичаните. Още в 6-ата минута Паулиньо центрира от корнер и Солдадо с красив удар от въздуха направи безпомощен стража на Фиорентина Чиприан татарашану. И след гола Тонтъм продължи да атакува, а отбраната на гостите изглеждаше неориентирана.

След четвърт час игра Фиорентина направи хубава комбинация и Хоакин се озова на добра позиция, но ударът му бе разочароващ. В средата на полувремето гостите вече владееха топката повече и търсеха пролуки в отбраната на Тотнъм. В 36-ата минута Матиас Фернандес стреля от фаул, Лорис се намеси, но топката удари Стефан Савич и стана удобна за Басанта, който отблизо изравни.

Тотнъм можеше да си върне преднната в самия край на полувремето, но Шадли видя как ударът му се отби от напречната греда, а след това защитниците на Фиорентина се справиха с опасността.

В 47-ата минута Салах се освободи, но стреля неточно. Тотнъм отвърна с хубав удар на много дейния Андрос Таунзенд, но и той не намери очертанията на вратата. В 68-ата минута Почетино пусна в игра и Хари Кейн, който заигра зад Солдадо. Испанецът се прояви с хубав пас към Паулиньо, но той беше изпреварен от Татарашану.

В заключителните минути гостите се стремяха да убиват темпото и това изнерви футболистите на Тотнъм, които не съумявах да създадат голови положения с лекотата, с която го правеха през първото полувреме. Равенството е по-изгодно за италианския тим, който в реванша ще разчита на горещата подкрепа на феновете на "Артемио Франки".

ТОТНЪМ - ФИОРЕНТИНА 1:1 (1:1)
1:0 Солдадо (6)
1:1 Басанта (36)