Късна драма във Флоренция (видео)

Почти всяко домакинство на Фиорентина този сезон има драматична развръзка и мачът срещу Торино от 24-ия кръг на Серия "А" не беше изключение. "Виолетовите" направиха и невъзможното, за да преодолеят съпротивата на тима на Джампиеро Вентура, но в крайна сметка напуснаха терена на "Артемио Франки" с наведени глави. Срещата завърши 1:1, като резервата Мохамед Салах даде аванс на домакините в 85-ата минута, но само две минути по-късно Джузепе Вивес донесе точката за Торо.

Футболистите на Фиорентина направиха една дузина пропуски, а още в началото на двубоя Кума ел Бабакар пропиля дузпа. Неговият удар беше спасен от Даниеле Падели, който има най-голяма заслуга за това "биковете" да не загубят.

И двата отбора бяха във великолепна форма - Фиорентина нямаше загуба в 9 поредни мача, а Торино в 11. През седмицата "виолетовите" измъкнаха удобно равенство като гост на Тотнъм в Лига Европа (1:1), докато Торо не успя да пречупи Атлетик Билбао - 2:2.

В 9-ата минута домакините получиха дузпа за нарушение на Падели срещу Милан бадел, но вратарят на Торино изкупи вината си, избивайки удара на Кума ел Бабакар. На другата врата Чиприан Татарашану също имаше работа и спаси изстрел на Макси Лопес. Като цяло Фиорентина диктуваше събитията на терена и Алесандро Диаманти претендираше за втора дузпа след интервенция на Емилиано Морети, но сигнал за наказателен удар не последва.

Още няколко пъти преди почивката "виолетовите" бяха близо до гола, но така и не намираха път към вратата на Падели.

През втората част Татарашану беше на път да провали Фиорентина. Той реши да се прави на Мануел Нойер, но не уцели топката и Жозеф Мартинес го прехвърли, но Гонсало Родригес изчисти от голлинията.  В 85-ата минута влезлият като резерва Салах получи пас от Алберто Джилардино и откри резултата. Радостта на домакините обаче бе кратка. Две минути по-късно Татарашану спаси удар на Макси Лопес, но при добавката Вивес опъна мрежата за крайното 1:1.

След това равенство Фиорентина е на 5-о място с 39 точки и не можа да измести Лацио от 4-ата позиция. Торино е 9-и с 33 точки.