Атлетик Билбао с ценно реми в Торино (видео)

Отборите на Торино и Атлетик Билбао направиха 2:2 в първа среща от 1/16-финалите на Лига Европа. Тъмнокожият нападател на баските Иняки Уилиямс откри в десетата минута, но две попадения на Макси Лопес (18 и 42) обърнаха срещата. Карлос Гурпеги оформи крайния резултат в 73-ата минута.

Още в петата минута стана интересно пред гостуващата врата. Чабиер Ечейта върна топката назад и вратарят на баските Яго Ерерин улови, притиснат от съперник. Съдията правилно назначи двоен удар, след който се стигна до шут в стената. В десетата минута Борха Вигера беше изпуснат отляво, центрира в наказателното поле и неговият партньор в нападение Иняки Уилиямс отблизо отбеляза - 0:1.

"Биковете" отговориха с натиск и бърз изравнителен гол. В 18-ата Кристиан Молинаро напредна отляво и сервира топката на шест метра от голлинията, където Макси Лопес засече в близкия ъгъл - 1:1. Италианският тим продължи да играе по-настойчиво. В 41-ата минута Хосеф Мартинес беше непокрит в наказателното поле, но не намери добре топката. Само минутка по-късно отбраната на "лъвовете" отново се огъна и беше наказана. Макси Лопес вкара втория си гол в мача след чудесно насочване с глава към далечния ъгъл след пас отдясно.

В 52-ата минута Ерерин се намеси много точно след прекрасно действие на Молинаро. Съставът на Ернесто Валверде трудно организираше играта си и рядко застрашаваше вратата на Даниеле Падели. В 73-ата минута гостите от "Сан Мамес" нанесоха своя втори удар - този път от статично положение. Бенят центрира, резервата Карлос Гурпеги продължи топката от първата греда и тя влезе в обратния ъгъл на вратаря - 2:2.

До края Атлетик беше по-дейният тим. В 82-ата минута Гурпеги отново спечели въздушния дуел при статично положение, ала този път нямаше късмет и топката се удари в напречната греда. В добавеното време шут на Бенят от фаул застраши сериозно вратата, но топката излезе в аут.

ТОРИНО - АТЛЕТИК БИЛБАО - 2:2
0:1 - Уилиямс (10)
1:1 - Лопес (18)
2:1 - Лопес (42)
2:2 - Гурпеги (73)